Tanulj tőlük és fogadd el az általuk megfogalmazott követelményeket!
Az előző két hírben „oktatásunk” már kiterjedt arra, milyen vezetéssel kapcsolatos irányítási folyamatokat, termékfejlesztési tevékenységeket kell végezni a multi környezetben a beszállítási pozíció biztosítása érdekében. Folytassuk a sort a harmadik, szabvány által előírt követelménnyel, az üzemeltetési és ellátási lánc követelményeivel!
Legyártottuk! Raktározzuk? ISO 9001? ISO 14001?
Ahogy a Tanú film kiváló dialógusa leírja a hazánkban termesztett narancsot: „Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk!” A hazai gyártási kultúra egyik legszegényesebb területe a raktározás, ahová a legkevésbé fordítottak anyagi erőforrásokat. Ennek oka a rendkívül gyorsan romló végáru minőség az időjárás és egyéb környezeti hatások miatt. Az elmúlt években különösen a multinacionális vállalatoknál a beszállítók irányából egy jelentős változás indult el: egyre korszerűbb és egyre jobban működő raktárak, magasraktárak épültek.
Üzem- és folyamatbiztonság! ISO 9001!
A beszállítói követelményrendszerek ezen a ponton sem tudnak újdonságot adni a meglévő keretszabványok által követelteken túl, hiszen nem várnak el mást, mint kockázatértékelést a gyártó és termelő üzemre és annak folyamataira, továbbá intézkedéseket, ha azok egy bizonyos kritikus szint fölöttiek. Meghatározásra kell, hogy kerüljön a biztonsági és környezeti hatások értéke, mértéke és az előzőek alapján természetesen azok kockázata is és ahogy az ISO 9001 szabvány 35 éve megköveteli: legyenek folyamatleírások hozzárendelt dokumentumokkal, bizonyítékokkal és felelősökkel. A többi követelmény ebben a szabványos környezetben már csak „hab a tortán”, hiszen károsanyag-kibocsátást, zajértéket és minden egyebet megkövetel, ami a munkavédelemmel, foglalkozás-egészségüggyel, környezetvédelemmel és minőségbiztosítással kapcsolatban megkövetelhető.
Karbantartás és felülvizsgálat. ISO 9001! OHSAS!
Két szabványkövetelmény került összedolgozásra, hiszen a munkabiztonság a karbantartásnál, felülvizsgálatoknál kiemelten kezelendő kockázat, ezért intézkedéseket, szabályzatokat kell létrehozni annak érdekében, hogy a veszélyes munkával kapcsolatos biztonságos munkavégzés engedélyezhető legyen. A karbantartást teljes körűen szabályzati szinten körül kell írni, időtartam, humán erőforrás és technológiai oldalról is.
Bonyolult ez? Nem, hiszen segítünk Nektek!
Várjuk jelentkezésedet!