A stílus, amely öltöztet, sikeressé tesz - dr. Schiffer Miklós előadásában. A stílusosság az egész embert, az egész személyiséget körüllengő érzés. A stílust a divattól a minőség különbözteti meg, az átgondoltság és a célzatosság minősége.
A képzés célja
A stílusosság az egész embert, az egész személyiséget körüllengő érzés. A stílust a divattól a minőség különbözteti meg, az átgondoltság és a célzatosság minősége. A stílus által az emberből pontosan körül nem írható magabiztosság árad. A stílusos ember tudja, milyen akar lenni és milyen képet akar kialakítani másokban. Az amerikai Mehrabian professzor VERVAL-VOCAL-VISUAL elméletére alapozó esztétikai profizmus elősegíti a saját stílus kialakítását, amely a viselt formákra, alapanyagokra és színekre vonatkozik, emellett bevezeti a hallgatókat az üzleti hivatalos környezetben elvárt öltözködési rendszerekbe.
Dr. Schiffer Miklós - a Hugo Boss, a Cerruti és számos világmárka, valamint saját márkájának magyarországi forgalmazója – a kilencvenes évek közepe óta tart előadásokat állami és közigazgatási szervezeteknek, cégeknek, egyetemeknek. Első könyve 2000-ben jelent meg a férfi öltözködésről, melyet 2002-ben női könyve követett, majd 2007-ben a stílusos épített környezetről írt. 2010-ben illemtankönyve, 2011-ben pedig férfiaknak írt új könyve jelent meg.
Kinek ajánljuk
Tulajdonképpen mindenkinek, aki céget, vállalkozást, vagy hivatalt/irodát vezet. Elsők között rendelte meg az előadást hazánk önkormányzatai közül is az egyik leginnovatívabb város, Tatabánya, ahol a hivatal dolgozói hallgatták meg Dr. Schiffer Miklóst.
Hivatalos találkozások alkalmával különösen jelentős az első benyomás, ennek alapján ítélnek meg minket és az általunk képviselt céget, szervezetet. A megjelenés, az első pillanat impressziói döntő szerepet játszanak a bizalom kialakulásában, a felek számára előnyös együttműködés létrejöttében. Nem elegendő a jó névjegykártya, a tökéletesen kialakított céges prezentáció, a munkatárs megjelenésének is kifogástalannak és hitelesnek kell lennie.
A SCHIFFER CONSULTING a személyes vizuális kommunikáció fejlesztésének elméleti és gyakorlati lehetőségeit dolgozta ki és alkalmazza közel tizenöt éve. Hitvallása, hogy mindenki számára elérhető a stílusos, egyéniségét leginkább hangsúlyozó megjelenés.
Főbb témakörök
- Az esztétikai profizmus meghatározása
- Vizuális kommunikáció, Mehrabian tétele
- Az esztétikai profizmus eszközei megjelenésben, kommunikációban, munkában, együttműködésben
- Változó világ, változó elvárások… utcai és üzleti öltözetek
- Öltözködési rendszerek vázlata, egymáshoz való viszonyuk
- Business, upper casual, smart casual, casual, sport és alkalmi
- A megjelenés szubjektív és objektív feltételei
- A női test
- A férfi test
- Mindaz, amire figyelnünk kell, eltakarás, elrejtés, megmutatás
- Az öltözet elemei
- Kombinációs lehetőségek
- Alapruhatár és öltözködési irányok
- Business
- Smart és casual
- Alkalmi
Előképzettségi feltétel
A képzés nem igényel előképzettséget.
Az előadás időtartama
2 óra + kérdésekre adott válaszok, a konzultáció lehetősége biztosított.
A tanfolyam díja
300.000 Ft + ÁFA.
Ajánlás
Dr. Bene Magdolna Tatabánya Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Címzetes Főjegyzőjének ajánlása:
„Dr. Schiffer Miklós nemzetközileg ismert stílustanácsadó a közelmúltban tartott előadást Tatabányán a Polgármesteri Hivatal munkatársai számára.
Köztisztviselői karunk elkötelezett a minőségi közigazgatás iránt, ami tágabban is értelmezhető, hiszen megjelenésünk, viselkedésmódunk is része a minőségi szolgáltatásnak.
A Schiffer Úr által szemléletesen bemutatott öltözködési és viselkedési szabályok betartásával kifejezésre juttatható az ügyfelek, munkatársaink és a munkahelyünk iránti tisztelet is.
Az előadás lendületes és humoros volt, teljes körű képet kaptunk mind a hivatali öltözködésre, mind pedig a viselkedésre vonatkozóan.
A közigazgatás színvonalának ez irányú emelése érdekében is ajánlom előadásának meghallgatását azoknak, akik nyitottak arra, hogy a jogszabályokon túlmenően megismerjék a köztisztviselőtől elvárható magatartáskultúrát és a jólöltözöttség szabályait is.”